Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Domácí práce pro 1. ročník 20.3.

Domácí práce pro 1. ročník 20.3.Dobrý den, jsem tu opět s trochou domácího učiva, tentokrát se omlouvám za zpoždění, ale šily jsme dopoledne s paními učitelkami a paními kuchařkami roušky pro skalické seniory, proto publikuji až teď.

Takže:

  • na řadě bude už obligátní uvolnění rukou, budeme jej dnes potřebovat na psací pracovní list,
  • divočák Fanda nám opět připravil dva listy, jeden čtecí a druhý grafomotorický,

Divočák Fanda 10.jpg

Divočák Fanda 11.pdf

  •  na velkém formátu dnes budeme trénovat písankovou stranu číslo 54,

Písanka 1. ročník na 20.3.2020.pdf

  • ve Slabikáři nás čeká na straně 30 nové písmenko Ch, které si můžeme po přečtení i vymodelovat, nakreslit, vyzdobit atd... a protože je to písmenko, které má sklony děti občas trochu trápit - děti je někdy zpočátku čtou jako dvě písmena C a H zvlášť, procvičíme si jeho čtení ještě v sešitu Zdokonalujeme na stránce 27,
  • v Matematice nás čeká strana 19, kde budeme zaznamenávat čísla na číselnou osu a porovnávat je,
  • no a nakonec mám pro děti v rámci dnešních pracovních činností připravenu "domácí výrobu kostky", můžete ji použít třeba k včerejší hře nebo si na jednotlivé strany napsat či nakreslit písničky a vylosovat, kterou si dnes v rámci HV zazpíváte...fantazii se meze nekladou.

Slož-si-svoji-kostku-krychli.pdf

Chtěla bych Vám na tomto místě moc poděkovat za domácí práci a úsilí, s mnohými z Vás jsem v kontaktu a vím, že se doma opravdu snažíte - i když to někdy není jednoduché. Z toho důvodu bych Vás ráda požádala, abyste byli - Vy, rodičové - tak moc hodní a na e-mailovou adresu skola@skalicenadsvitavou.cz mi, prosím, pár větami zhodnotili dosavadní týden a půl domácí výuky s Vašimi dětmi. Pojednali tam věci dobré i nedobré, které přináší, vyjádřili se k tomu, jaké byste měli potřeby a přání, jaká očekávání...zkrátka napište vše, co Vás v souvislosti s tímto obdobím napadne.

Děkuji a přeji všem krásný víkend, pohodu v kruhu rodiny, optimismus a zdraví.

A malá inspirace na závěr - k pohodě patří dobré jídlo, nejlépe společně uvařené i snězené, takže můžete zkusit dle přílohy:

Minipizza.pdf

Na shledanou se těší Michaela Barkerová.