Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Domácí práce pro 1. ročník na den 23.3.

Domácí práce pro 1. ročník na den 23.3.

ozývám se opět s další domácí prací - tentokrát na pondělí 23.3.. Dle sdělení mnohých z Vás vím, že byste rádi dodrželi při domácí výuce režim běžného školního dne - tedy zasednout už kolem osmé hodiny ranní k práci, aby děti při přechodu do školních lavic neměly problém "vrátit se zpátky". Z toho důvodu jsem se rozhodla dávat Vám učivo na webové stránky již předchozí den, abyste si mohli vše předem naplánovat a od rána s dětmi pracovat.

Tedy:

• uvolníme ruce s pomocí říkanky o deštíku, uděláme letadélko, povozíme na něm tužku nebo pero, správně uchopíme psací náčiní
  • a můžeme jít na pracovní list s divočákem Fandou - tentokrát budeme "třídit" neboli pastelkou či tužkou obkreslovat obrysy různých předmětů, můžete je i vybarvit, vyzdobit,

Divočák Fanda 12.pdf

• dále Vás poprosím o vypracování pracovního listu, kde si na velkém formátu vyzkoušíme psaní strany 55 v Písance, jedná se o vázání dalších písmen k písmenu v, tedy psaní slabik s v, přepis slabik, pojmenování obrázků a napsání počátečních slabik jejich názvů,

Písanka 1. ročník 23.3.pdf

• ve Slabikáři na straně 31 budeme dále prohlubovat dovednost čtení hlásky Ch, porozumění přečtenému, spojovat obrázky s příslušnými slovy, opisovat, doplňovat slova do vět a označovat správnou možnost tak, aby věta dávala smysl, Slabikář, prosím, doplňte čtením strany 28 v sešitu Zdokonalujeme,
  • v Matematice na straně 20 se začneme trošku velikonočně ladit a budeme si všímat podobnosti sčítání čísel v oboru do 10 a do 20, jen s tím rozdílem, že v oboru čísel do dvaceti je tam desítka navíc a musíme na ni myslet.

Ještě přidávám aktivitu navíc - poslední příběh kouzelníčka Smíchuly ke společnému čtení:

Kouzelníček Smíchula 4.pdf

Kouzelníček Smíchula 5.pdf

Kouzelníček Smíchula 6.pdf

Kouzelníček Smíchula 7.pdf

A ještě přidávám prosbu navíc - rodiče, kteří máte dobré podmínky, jste vybaveni tiskárnou a víte o rodině, které tento přístroj nemá, nabídněte jí, prosím, svou pomoc v podobě vytisknutí přiložených pracovních listů, moc Vám za to děkuji.

Na shledanou se těší Michaela Barkerová.