Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Domácí práce pro 2. ročník 20.3.

Domácí práce pro 2. ročník 20.3.

Dobrý den, jsem tu opět s trochou domácího učiva, tentokrát se omlouvám za zpoždění, ale šily jsme dopoledne s paními učitelkami a paními kuchařkami roušky pro skalické seniory, proto publikuji až teď.

Takže:

• na řadě bude už obligátní uvolnění rukou, budeme jej dnes potřebovat na úkol v Písance,
  • divočák Fanda nám opět připravil dva listy, jeden čtecí a druhý grafomotorický,

Divočák Fanda 10.jpg

Divočák Fanda 11.pdf

• v Písance Vás poprosím o vypracování další strany, tedy strany 18,
  • v učebnici ČJ máme na str. 69 přípravu k novému učivu o příbuzných slovech, je to látka, která může dětem dělat trošku problémy (mají obecně tendenci zaměňovat slova příbuzná a slova stejného nebo podobného významu) a je třeba se na něj dobře připravit, poprosím Vás tedy o ústní vypracování cvičení 1 a 2 a písemné zpracování cvičení 3 a 4,
  • v Matematice na straně 47 čeká učivo, které je věnováno matematické gramotnosti a přípravě na násobení,
  • no a nakonec mám pro děti v rámci dnešních pracovních činností připravenu "domácí výrobu kostky", můžete ji použít třeba k včerejší hře nebo si na jednotlivé strany napsat či nakreslit písničky a vylosovat, kterou si dnes v rámci HV zazpíváte...fantazii se meze nekladou.

Slož-si-svoji-kostku-krychli.pdf

Chtěla bych Vám na tomto místě moc poděkovat za domácí práci a úsilí, s mnohými z Vás jsem v kontaktu a vím, že se doma opravdu snažíte - i když to někdy není jednoduché. Z toho důvodu bych Vás ráda požádala, abyste byli - Vy, rodičové - tak moc hodní a na e-mailovou adresu skola@skalicenadsvitavou.cz mi, prosím, pár větami zhodnotili dosavadní týden a půl domácí výuky s Vašimi dětmi. Pojednali tam věci dobré i nedobré, které přináší, vyjádřili se k tomu, jaké byste měli potřeby a přání, jaká očekávání...zkrátka napište vše, co Vás v souvislosti s tímto obdobím napadne.

Děkuji a přeji všem krásný víkend, pohodu v kruhu rodiny, optimismus a zdraví.

A malá inspirace na závěr - k pohodě patří dobré jídlo, nejlépe společně uvařené i snězené, takže můžete zkusit dle přílohy:

Minipizza.pdf

Na shledanou se těší Michaela Barkerová.