Úvod > Mateřská škola > Aktuality MŠ > Páteční událost

Páteční událost

dovolte mi, abych se s Vámi podělila o událost, kterou jste možná již zaznamenali na Facebooku Skalice nad Svitavou, která se stala v pátek 17.2. a která mě doslova šokovala.

Jedna z našich žákyň prvního ročníku mířila ráno do školy a v úzké horní části Školní ulice jí podle jejích slov drclo do ruky auto, i když se úplně přitiskla ke zdi; auto prý jelo dost rychle. Holčička se strašně lekla, spadla na zem a auto nerušeně ve své jízdě pokračovalo dál.

Malé slečně se naštěstí kromě modřiny a leknutí nic jiného nestalo,....ale mohlo a řidiče nebo řidičku to vůbec nezajímalo, nestálo jim za to, aby zastavili, podívali se, jak na tom dítě je, popřípadě mu poskytli pomoc, vždyť přece museli vidět, co se děje! Nemůžeme to nikdo pochopit...

O autu a jeho posádce se nám bohužel nepodařilo nic bližšího zjistit, poučili jsme znovu děti o bezpečnosti při cestě do školy a já bych chtěla apelovat na všechny, aby projížděli Školní ulicí od jejího samého začátku opravdu pomalu. Děti Vás nemusí vidět a slyšet, mohou být zabrané do společného hovoru, svých myšlenek, mohou mít nepředvídatelnou reakci a nemusí to dopadnout jen leknutím jako v pátek.

Děkuji Vám,

Michaela Barkerová