Drobečková navigace

Úvod > Mateřská škola > Lidé v MŠ

Lidé v MŠ

O Vaše děti ve školním roce 2023/2024 pečují:

  • zástupkyně ředitelky MŠ p. Lenka Škvařilová
  • učitelka MŠ Mgr. Marcela Kadlecová
  • asistentka pedagoga p. Darina Olivová
  • vedoucí stravování p. Renata Faltinková
  • p. kuchařky Jana Fikarová a Renata Faltinková
  • p. školnice Renata Faltinková

Počet jejich malých svěřenců činí 22 dětí.

25. výročí založení Mateřské školy Skalice nad Svitavou

Mateřská škola Skalice nad Svitavou si 1. listopadu 2022 připomněla 30. výročí od svého založení. Školka byla zbudována na počátku 90.let minulého století po Listopadové revoluci a znamenala přelom v životě obce. Mladé rodiny již nemusely řešit, zda jejich děti přijmou do přeplněné školky v Boskovicích a časné vstávání dětí. Obec tím získala na důvěře svých obyvatel, kteří dobře vnímají, zda o jejich potřeby a potřeby jejich dětí někdo pečuje.

Školka, která je součástí Základní školy Skalice nad Svitavou, od svého založení rozkvetla do krásy. V průběhu let se obměnilo vybavení, technické zázemí kuchyně, a nábytek a hračky pro děti jsou moderní v souladu s novými hygienickými předpisy a požadavky. Před budovou bylo zbudováno dětské  a víceúčelové sportovní hřiště, které spolu se základní školou školka hojně využívá, za budovou se nachází dvůr s pískovištěm a ve svahu, kde je sadový prostor, se pracuje na jeho dobudování pro potřeby školy a školky. Navíc má školka výbornou polohu uprostřed obce, odkud je blízko do okolní volné přírody a lesa. Školka září barvami a každý den je pro děti zážitkem. Kromě běžných činností jsou pro děti pořádány tématické dny, výlety, kulturní programy, koncerty a tvořivé dílny, na kterých jsou vítání rodiče i široká veřejnost. Na řadě akcí spolupracuje se základní školou. Školka je v obci vidět a tak to má být. 
V životě každého člověka slovy spisovatele platí: „ Všechno, co opravdu potřebuji znát, jsem se naučil v mateřské školce“ (R. Fulghum).

Děkujeme všem, kdo se podílel na vybudování zdejší MŠ, kdo zde pracoval, ať na místě kuchařky, školnice, správce nebo učitelky či ředitelky, rodičům, kteří své školce důvěřují, starostům obce, firmám – jmenovitě firmě Baumüller Brno, s.r.o., Skalice nad Svitavou, která letos MŠ poskytla velkorysý příspěvek na nákup hraček, a všem dalším, kdo ji za uplynulá léta podpořili nebo podporují, a přejeme jim do dalších let vše nejlepší! 
Mateřské školce přejeme, ať pomáhá růst ještě mnoha novým generacím našich dětí!

 

Seznam prvních zaměstnanců a budovatelů MŠ k 1.11.1992:

Ředitelka MŠ
p. Jiřina Šplíchalová

Učitelky MŠ
Helena Křehulová, Lenka Škvařilová

Vedoucí stravování
Marie Dobšíková

Kuchařka
Helena Šikulová

Školník, topič
Tomáš Odehnal

Starosta obce
František Hrubý

Stavební dozor při stavbě budovy MŠ
Ing. Robert Šplíchal