Úvod > Mateřská škola > Aktuality MŠ > Plán akcí na říjen

Podzimní den v MŠ aneb Hrajeme si s dráčkem - dle počasí
20.10. Divadlo Šikulka

Logopedie v MŠ
Od pondělí 2.10 2017 bude věnována vybraným dětem - předškolákům a dětem s deficitem v oblasti komunikačních dovedností, které nenavštěvují logopeda a jejichž rodiče projevili zájem - individuální logopedická péče. Pozornost bude zaměřena nejen na rozvoj formální, ale i obsahové stránky řeči - hláskovou nápravu, rozvoj slovní zásoby, užití správných gramatických struktur mateřského jazyka, rozvoj fonematického sluchu a sluchového vnímání obecně, samostatný mluvní projev, posilování smyslového vnímání...

Rozdělení do skupin bude následující:
pondělí, sudý týden
Grmelová Ella
Grmelová Emma
Pozorský Martin
Křička Tobias

pondělí, lichý týden
Truhlářová Lucie
Němcová Žaneta
Hrubý Vojtěch
Kotlan Maxmilián

Logopedická péče bude probíhat v rámci běžného odpoledního provozu mateřské školy v časovém rozmezí 12.00 - 13.10 hodin. Každé dítě bude mít zaveden svůj logopedický sešit, kde budou všechna cvičení společně s náměty a úkoly na domácí cvičení pro rodiče.
Předběžný termín první schůzky s rodiči dětí, které navštěvují logopedii v MŠ je úterý 31.10. 2017 v 15.30 hodin.

Třídíme odpad
Od úterý 3. října máme ve školičce papírové boxy na papír a plasty, s paními učitelkami se učíme třídit odpad a pomáháme tak starat se o životní prostředí.

V pátek 20.10.2017
nás navštívilo divadlo Šikulka se třemi krásnými pohádkami - O kamarádech, Neposlušném Matějovi a Nepořádném medvídkovi. Pohádky byly moc krásné, během představení jsme si také zazpívali a zacvičili a někteří z nás se v pohádkových postavičkách dokonce i poznali.

Enviromentální dopoledne v MŠ
Děti z Mateřské školy využily  pěkných podzimních dnů jak k návštěvě lesa,
tak i k realizaci plánovaného enviromentálního dopoledne v rámci kterého
děti hrabaly listí na školním hřišti a hrály drobné závodivé hry.
Děti si v úterý 17.10. připravily hrabičky a lopatky a s nadšením se pustily
do práce. Školní  hřiště zbavily hrabáním a nabíráním na lopatky navátého
listí. Poté si zazávodily v družstvech, i když primárně nebylo vůbec důležité, kdo vyhraje.
Nejvíce se dětem líbily závody ve skoku v pytlích, kdy si užily spoustu smíchu a
legrace. Tak a ještě nám zbývá, jakmile pěkně zafouká, vypustit dráčky.               A pak již může přijít zima. Těšíte se jako my?

Obrázek, který udělá radost hned dvakrát
je výtvarná soutěž, kterou vyhlásil Fond ohrožených dětí a jejíž výtěžek půjde ve prospěch dětí ze zařízení Klokánek. My jsme se do ní přihlásili a v pátek 27.10. posílala paní ředitelka velikou obálku plnou krásných obrázků na téma "Pohádkový svět". Tak už se těšíme, kdo z nás se se svým obrázkem v soutěži umístí a také máme radost, že i my malí můžeme pomáhat!

V úterý 31.10.2017 v 15:30 hodin
proběhne schůzka s rodiči, jejichž děti navštěvují logopedii v rámci MŠ. Na setkání se těší Michaela Barkerová.