Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Domácí práce 1. ročník 16.3.

Domácí práce 1. ročník 16.3.16.3.2020

Dobré dopoledne, vážení rodiče a milí žáci. Zasílám Vám práci na pondělí, ale ještě před tím, než začnu s výčtem, Vám doporučím odkaz k domácímu procvičování, dívala jsem se na všechno možné, ale tyto stránky se mi zdály pro Vás nejlepší:

http://skolakov.eu.

Také dnešním dnem začala vysílat Česká televize pořad pro první stupeň s domácí výukou, vysílání by mělo začínat každý den na ČT 2 v 9:00 hodin, dívala jsem se, že informace k vysílání Vám už včera večer posílala paní učitelka Vašíčková.

Tak a teď už k našim úkolům:

  • můžete provést uvolnění rukou s říkankou, děti Vám také určitě moc rády ukáží naše "triky", které provádíme každý den před psaním,
  • divočák Fanda je pro Vás dnes opět nachystán s grafomotorikou,

Divočák Fanda 5.pdf

  •  dále na Vás čeká pracovní list, kde si na velkém formátu procvičíte psaní z Písanky na straně 52,

Písanka prvňáčci.pdf 

  •  ve Slabikáři Vás poprosím o str. 26, je na ní nové písmeno Ř, pro lepší fixaci si můžete Ř namalovat, vyzdobit, vymodelovat atd...  a ještě podpořit jeho osvojení a tvoření slabik ve Zdokonalujeme čtení na straně 24,
  •  a v Matematice na straně 16 si s dětmi, prosím, vysvětlete pojem polovina - můžete si doma rozkrojit na poloviny jablíčko nebo koláč a zároveň si i pochutnat a čekají na Vás hodiny.

Přeji Vám všem mnoho zdaru při domácí práci a ještě bych Vám závěrem ráda řekla jako reakci na hlasy na Facebooku na adresu učitelů: že máme opět volno, že si rodiče platí daně a ještě musí po práci za nás učit děti, že je škola stejně zbytečnou institucí a jiné další "vzkazy od srdíčka": Jsme z této situace stejně nešťastné jako Vy, moc rády bychom stály před Vašimi dětmi, učily se s nimi a povídaly si, probrali všechno, co náš těší či netěší, velice nám chybí naše vzájemná interakce a moc se těšíme, až se v naší školičce opět shledáme.  

A pokud by se někdo třeba doma nudil, připojuji návod na výrobu skvělého házedla:

Házedlo.pdf

Na shledanou se těší Michaela Barkerová.