Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Plán akcí na říjen

Plán akcí na říjen

Datum konání:
1.10.2017

Obrázek, který udělá radost hned dvakrát

je výtvarná soutěž, kterou vyhlásil Fond ohrožených dětí a jejíž výtěžek půjde ve prospěch dětí ze zařízení Klokánek. My jsme se do ní přihlásili a v pátek 27.10. posílala paní ředitelka velikou obálku plnou krásných obrázků na téma "Pohádkový svět". Tak už se těšíme, kdo z nás se se svým obrázkem v soutěži umístí a také máme radost, že i my malí můžeme pomáhat!

V pátek 20.10.2017

nás navštívilo divadlo Šikulka se třemi krásnými pohádkami - O kamarádech, Neposlušném Matějovi a Nepořádném medvídkovi. Pohádky byly moc krásné, během představení jsme si také zazpívali a zacvičili a někteří z nás se v pohádkových postavičkách dokonce i poznali.

V pátek 20.10.2017

pojedou žáci 4. ročníku na dopravní výchovu do Blanska, doprovázet je bude paní vychovatelka Lepková, která ještě upřesní čas odjezdu, respektive srazu s dětmi.

Halloweenské odpoledne

proběhlo ve čtvrtek 19.10. ve školní družině. Paní vychovatelka Lepková si pro děti připravila pestrý program, jehož součástí bylo také dlabání a vyřezávání dýní. Ve fotogalerii jsou ale bohužel už dýně bezzubky, protože nám je nějaký nenechavec o jejich krásné zuby připravil...škoda!

V Základní škole speciální, Žižkova 27, Blansko

Ve čtvrtek 12.10.2017 jsme navštívili blanenskou speciální školu. V keramické dílně nás přivítal pan ředitel Koupý a pak se nám věnovala paní vychovatelka Jana Vaňková. Naučila nás, jak pracovat s keramickou hlínou a vyrábět krásné vánoční misky na ovoce nebo cukroví. Práce se nám moc dařila, ale bude to ještě nějakou chvíli trvat, než si budeme moci prohlédnout a odnést hotový výrobek, protože se musí vypálit, naglazovat, ještě jednou vypálit...a...už se nemůžeme dočkat!
Po práci jsme si prohlédli celou školu a podívali se do tříd za dětmi, které neměly tolik štěstí, aby se narodily tak zdravé jako my. Zjisili jsme ale, že i tak umí být veselé a šťastné a hezky se ve škole učit. Do každé třídy jsme přinesli našim novým kamarádům něco dobrého na zub.
V tělocvičně školy nás čekalo velké překvapení - mohli jsme se zúčastnit hodiny canisterapie s fenkami Ambrou a Hášou a jejich psovodkou paní Marikou Zouharovou. A tak jsme vodili, krmili, schovávali piškoty, hráli si - moc se nám to líbilo.
Výlet by ale nebyl výletem, kdybychom si z něj něco nepřivezli - a tak jsme po cestě na vlak navštívili Penny Market a utratili penízky, které nám mamky dovolily.
Vlak - rychlík nás dovezl ve zdraví nazpět do Skalice domů a my máme na co vzpomínat!
Žáci II. třídy

Ve středu 11.10.2017

se bude konat první schůzka Sportíku v novém školním roce. Začátek je naplánovaný na 13.30, děti by měly mít oblečení na pobyt v místnosti i venku. Dle sdělení paní Musilové je poplatek za pololetí 490,- Kč a je možné jej přinést na první schůzku proti dokladu nebo zaslat na účet, více na stránkách SVČ Letovice.

Dne 3.10.2017

nás navštívil pan inženýr Hroudný z firmy Ekokom, aby bezplatně poskytl naší škole papírové boxy a další vybavení na třídění papírového a plastového odpadu. Boxy jsou rozmístěny v prostorách základní a mateřské školy i školní kuchyně. Do třídění odpadu jsme se po předchozí debatě o tomto tématu a užití názorné pomůcky, která nás formou leporela seznámila s tím, co se dále děje s tříděným odpadem, pustili s velkou chutí, někteří si dokonce svůj box ozdobili vlastními kresbami. Jsme moc rádi, že se touto formou můžeme zapojit do péče o životní prostředí a panu Hroudnému a firmě Ekokom patří naše velké poděkování.