Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Slavnostní zahájení školního roku

Slavnostní zahájení školního roku

ráda bych Vás informovala o zahájení školního roku 2020/2021.

Vzhledem k tomu, že ve škole musíme stále dodržovat určitá hygienická opatření, se kterými budete na našich stránkách také seznámeni, mám nachystány dvě varianty - suchou a mokrou.

V případě počasí bez deště bychom se sešli - děti z mateřinky, školáci i rodiče -  a zahájili školní rok v 8.00 na prostranství před školní budovou, kde nás mimo jiné bude čekat pan Hrubec se svým Dřevěným divadlem a s pohádkou O vytrvalém princi, budou také slavnostně uvítáni noví prvňáčci a školkáčci.

V případě deštivého dne (posílejte, prosím, myšlenky na sluníčko, ať můžeme být všichni spolu :-)) zahájí školáci nový školní rok v budově základní  školy také v 8.00, ale, bohužel, bez přítomnosti rodičů.

V tento první den bude provoz školy do 9.30 hodin, školní kuchyně bude vařit jen pro mateřskou školu, ale následující den bude již všechno, jak má být - s ranní školní družinou, obědem a odpolední družinou. S ohledem na adaptaci žáčků po prázdninách bude první školní týden bez odpoledního vyučování a kroužků - informatiky, anglického jazyka a čtenářského klubu. Logopedická intervence bude také zahájena v dalším školním týdnu.

Pro děti a paní učitelky z MŠ bude v případě velmi zamračené oblohy nachystáno zahájení a pohádka na devátou hodinu - bohužel také bez přítomnosti rodičů, provoz školky v tento den je běžný - do 16.00 hodin.

Na setkání s Vámi a slunečné nebe 1. září 2020 se těší

Michaela Barkerová