Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Domácí práce pro 1. ročník

Domácí práce pro 1. ročník11.3.2020

Dobrý den,

zasílám Vám první "dávku" domácí práce, tedy na dnešní den 11.3.2020, omlouvám se za odpolední hodinu, ale musela jsem dnes absolvovat poradu ohledně rozpočtu školy, zítra již bude zadání na stránkách v dopoledních hodinách.

Tak tedy: zasílám pracovní list grafomotoriky, který slouží k uvolnění ruky před psaním, otevřít a vytisknout si jej můžete v následujícím odkazu:

Divočák Fanda 1.pdf

Dbejte, prosím, při grafomotorice i samotném psaní na správné držení pastelky, tužky i pera - úchop do palce a ukazováku a oporu o prostředník - děti Vám určitě rády ukáží, jak ve škole trénujeme úchop a děláme "letadélko". 

Také je důležité, aby seděly na celém zadečku, chodidla byla opřená celou plochou o zem, nepsaly nosánkem, papír u praváků lehce vytáhneme nahoru za pravý rožek, u leváků za levý - no a teď už zbývá jen psát - bude to jednak pracovní list, jednak str. 50 v Písance, kterou jsme ve škole trénovali ve velkém.

Dále Vás požádám o čtení ve Slaibkáři 2. díl na straně 23, je tam procvičování čtení slov s předložkou, kdy si s dětmi říkáme, že předložky píšeme sice zvlášť, ale čteme je se slovem dohromady, je zde procvičování čtení otevřených i zavřených slabik, porozumění přečtenému, doplnění do věty a na závěr oblíbené úkoly ANO/NE a malovací.

A na závěr Vás v matematice pošlu s dětmi do obchodu na str. 13 - nechte děti, prosím, samostatně přečíst, co máme v obchodě, kolik korun to stojí, znázornit a vymyslet početní příklad atd...oblíbené jsou úkoly s vybarvováním či škrtáním mincí v měšci a opět úkol ANO/NE, který prověřuje porozumění přečtenému i v matematice.

Vzhledem k tomu, že jsem práci zadávala odpoledne, není jí zrovna moc, zítra už trošku přidám co do rozsahu v jednotlivých předmětech a přibereme si i Prvouku, která by byla dle rozvrhu na pořadu dne.

Přeji Vám všem krásný, byť uplakaný, zbytek dnešního dne... je to zvláštní, jak je škola najednou opuštěná a ztichlá :-( ...

No a pro Ty, co by se snad nudili, přidávám prémii navíc:

Antistress omalovánka - veverka.pdf

Na shledanou se těší Michaela Barkerová.