Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Domácí práce pro 2. ročník

Domácí práce pro 2. ročník11.3.2020

Dobrý den,

zasílám Vám první "dávku" domácí práce, tedy na dnešní den 11.3.2020, omlouvám se za odpolední hodinu, ale musela jsem dnes absolvovat poradu ohledně rozpočtu školy, zítra již bude zadání na stránkách v dopoledních hodinách.

Tak tedy: zasílám pracovní list grafomotoriky, který slouží k uvolnění ruky před psaním, otevřít a vytisknout si jej můžete v následujícím odkazu:

Divočák Fanda 1.pdf

Dbejte, prosím, při grafomotorice i samotném psaní na správné držení pastelky, tužky i pera - úchop do palce a ukazováku a oporu o prostředník - děti Vám určitě rády ukáží, jak ve škole trénujeme úchop a děláme "letadélko". 

Také je důležité, aby seděly na celém zadečku, chodidla byla opřená celou plochou o zem, nepsaly nosánkem, papír u praváků lehce vytáhneme nahoru za pravý rožek, u leváků za levý - no a teď už zbývá jen psát - bude to jednak pracovní list, jednak přepis říkanky z Písanky 2, str. 15 s procvičením pravidel psaní ú, ů a docvičením a opravou chybně napsaného, děti si mohou vybarvit smajlíka podle toho, jak se jim dílo povedlo.

Dále Vás požádám o vypracování cvičení 1 a 2 na straně 52 v Pracovním sešitu k českému jazyku, jsou to cvičení opakovací z již probrané látky, ideální je si s dítětem i slovně zdůvodnit, proč v daném slově napíše i, í nebo y, ý: např.: ve slově další napíšeme měkké í, protože š je měkká souhláska, í bude dlouhé, protože slabiku ší ve slově další slyšíme dlouze atd...

A na závěr přidám ještě něco málo z matematiky - některé děti nemají dokončenou stránku 41 v matematice - individuálně jsem ověřovala porozumění učivu sčítání a odčítání s přechodem přes desítku v oboru čísel do 60, děti potom mohly pracovat, poté, co zvládly předchozí stránku, samostatně. Toto učivo žáci poměrně dobře chápou, jen je potřeba dávat pozor, aby nezapomněli přidat či ubrat desítku.

Vzhledem k tomu, že jsem práci zadávala odpoledne, není jí zrovna moc, zítra už trošku přidám co do rozsahu v jednotlivých předmětech a přibereme si i Prvouku, která by byla dle rozvrhu na pořadu dne.

Přeji Vám všem krásný, byť uplakaný, zbytek dnešního dne... je to zvláštní, jak je škola najednou opuštěná a ztichlá :-( ...

No a pro Ty, co by se snad nudili, přidávám prémii navíc:

Antistress omalovánka - veverka.pdf

Na shledanou se těší Michaela Barkerová.