Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Práce z Informatiky 5. ročník

Práce z Informatiky 5. ročníkDobrý den,
předem bych chtěla moc pochválit ty z Vás, kteří poctivě plníte zadané úkoly a tím trénujete mozečky. Doufám, že se máte fajn, jste zdraví a veselí.
S malým zpožděním Vám opět posílám práci z informatiky. Tentokrát je to o hraní a zkoumání. Věřím, že Vás bude práce bavit.
alespoň dvě postavy, které se pohybují a mluví spolu. Nechám na Vás, zda spolu budou komunikovat přes bubliny určené k textu nebo zda nahrajete prostřednictvím mikrofonu zvuk. Postavy v průběhu programu změní minimálně jednou kostým. Do mailu mi prosím pošlete Print Screen kódu u každé postavy. Pokud by byl jakýkoliv problém, nebojte se mě kontaktovat.
  • Druhý úkol: Ráda bych se pomalu ale jistě dostala k programu prezentačnímu programu Power Point (součást Microsoft Office, eventuelně Libre Office - tam se to tuším jmeuje Prezentace). Vzhledem k tomu, že jsme již opravdu dobře zvládli práci ve Wordu a Excelu, bude to pro nás hračka.Byla bych ráda, kdybyste se pokusili v programu lehce zorientovat, opravdu to není těžké. 
Většinu tlačítek v horním panelu  známe z předchozích programů.
Po spuštění programu na Vás vykoukne  obrazovka, která Vám nabídne úvodní snímek. Ten Vás již navede, jak dál. Potom kliknete na ikonku s názvem: Nový snímek a vyberete si některou z možností a dále tento snímek zpracujete. Prozatím bude stačit, pokud bdete umět vkládat text a fotku nebo obrázek. Pokud budete chtít, prozkoumávejte program dál. Zde mi nic mi posílat nemusíte, příští týden budeme pokračovat dál.

Pokud byste potřebovali cokoliv konzultovat, opravdu se ozvěte, od toho jsem tu pro Vás (nebudete první a není to ostuda, naopak). Moc na Vás všechny myslím a vzpomínám. Nevím co bych dala za to, abych Vás mohla zase vidět. Mějte se co možná nejlíp, a využívejte volný čas smysluplně, Monika Pozorská